| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 220 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 180 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Capacitance | 830 pF |
| Clamping Voltage | 360 V |
| Peak Surge Current | 4.5 kA |
| Voltage Rating (AC) | 140 V |
Stock: 195
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13757
Ext.Price$0.13757
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13757 | $0.13757 |
| 10 | $0.12281 | $1.22810 |
| 50 | $0.10963 | $5.48150 |
| 100 | $0.09101 | $9.10100 |
| 500 | $0.07556 | $37.78000 |
| 1000 | $0.07131 | $71.31000 |
| 3000 | $0.06729 | $201.87000 |
| 5000 | $0.06350 | $317.50000 |
